Lov na dokonalou lavici (a nejen to) s DKT living /CZ/

26.12.2017

Jak to tak bývá, většina z nás nebydlí v obrovských palácových vilách, usedlostech nebo hradech, ale nezanedbatelný počet lidí u nás žije právě v bytech nebo domech, které jsou skromnější na prostor. Možná i to je jedním z důvodů, proč Češi, potažmo většina Evropanů, jsou tak posedlí úložnými prostory a nábytkem, jež nabízí více funkcí. Zvykli jsme si na to, že nábytek pro nás neplní jen estetickou a primární funkci, pro kterou je hlavně určen, ale čekáme od něj něco navíc. A co je víc, než úložný prostor? Jistě máte doma - stějně jako já -, nespočet plédů, kousků domácího oblečení a jiných ,sarapatiček', které byste rádi skryli před zraky návštěv. Jelikož jsem průměrný konzument a tak i já spadám do této kategorie. Dobře, možná bych se měla přiznat, že jsem přímo posedlá tím, aby vše mělo své místo a nehezké věci měly svůj úložný prostor.

Dlouho jsem hledala menší polyfunkční kousek nábytku, který by se pohodlně vešel do ložnice a mohl případně cestovat po bytě. A když jsme se daly dohromady se Zuzkou z DKT living, řešení bylo nasnadě. Zuzka ve svém obchodě nabízí krásné kousky od dánských Hübsch Interior, například dubovou lavici s kovovým černým podstavcem, která skýtá malý, ale dostatečný prostor pro uložení drobných věcí.

Lavice má polstrovaný pevný podsedák, který zakrývá čtvercový úložný prostor. Lavice také disponuje vedlejší přihrádkou například pro uložení knih a časopisů.

Jsem přeci jen osoba, která miluje rozmanitost a jistou flexibilitu v interiéru, proto mám ráda koše, krabičky a různé jiné drobné kousky poskytující dodatečný (a hlavně esteticky potěšující) úložný prostor. A kdo také ne, že?

Zářivě modrý plstěný úložný koš s pevnými stěnami potažený filcem od dánské společnosti Muuto může sloužit jako řešení pro uložení knih, časopisů, hraček, plédů, atp. a navíc může potěšit eko nadšence, protože vnitřní konstrukce je vyrobená z recyklovaných plastových lahví.

Zbylé tubusy, srolované plakáty či balící papíry lze efektivně uložit v koši, v tomto případně například opět od firmy Hübsch.

Další věc v Zuzčině eshopu, která mé estetické očko potěšila, byla rozměrná matně černá stolní lampa Reader od holandské firmy Zuiver. Lampa, ačkoliv má celkem subtilní, místy až organický design, působí jako dominantní prvek, který na sebe stahuje pozornost. 

Musím připustit, že jsem tak trošku sběratelka hodnotných tiskovin, ať už ve formě krásných knih s pevnou vazbou nebo časopisů. A jak jinak si jejich vlastnictví vychutnat než u dobré kávy zavrtaná pod hřejivou dekou?

Podnos z mangového dřeva od HK living a pruhovaná černobílá váza Stripe od Housedoctor příjemně dokreslí atmosféru.

Set dvou svícínků na čajovou svíčku od Bloomingville ve zlaté a měděné barvě.

Pojďte se se mnou ještě pokochat zbytkem fotografií, které jsem pořídila za jednoho z mála slunečných odpolední a užijte si zbytek svátečního dne v pohodě a klidu.