/CZ/ Canapé by SOFFA

04.11.2018

V samém srdci české metropole, na pražských Foglarových Stínadlech se v rámci dvacáteho ročníku Designbloku otevřel výjimečný pop-up prostor Canapé by Soffa. Magazín Soffa a Sotheby's Realty Czech Republic zpřístupnili neobyčejný a architektonicky nesmírně cenný areál Obecního dvora, jehož začátky lze vypátrat už v 15.století. Uvnitř se nachází komplex historických budov, vedle nichž se tyčí moderní bytový dům od renomovaného architekta katalanského původu, Ricarda Boffila. Jedna z bytových jednotek se na chvíli otevřela veřejnosti a pod taktovkou kreativních duší z týmu magazínu Soffa tak vznikl interiér plný osobitého designu a luxusních prvků světových a českých značek. 

V prostorách moderního mezonetu v budově připomínající stříbrný kvádr je až do 8.11. k vidění jedinečný projekt prezentující téměř pět desítek značek tak, jak je umně zkombinoval kreativní tým Soffa. Uvnitř najdete vybavení různých značek, například Rückl, Meyto, Corkart, Deelive, Bomma, Flos, Littala, Bang & Olufsen, Cassina, apod.

Kulturní pop-up areál Canapé by Soffa ale není jen o luxusním bydlení. Uvnitř prostoru můžete také navštívit několik pop-up obchodů menších značek, jako je například Book Therapy, knihkupectví, Šperky Zorya, Prosekárna, Mamsam, porcelánové hrníčky nebo třeba Meadows, ručně vyráběné svíčky. Vedle prodejních míst se zde také konají kulturní přednášky a další zajímavá setkání a povídání s designéry, workshopy, lekce jógy, apod. To vše jen a pouze do 8.11. Canapé také bylo oceněno cenou Designbloku jako Mimořádný počin mimo kategorie, kam bylo nominované spolu s Rony Pleslem a Maximem Velčovským.

Moderní mezonetový prostor se pyšní možností přímého vstupu na prostornou terasu. 

Nádherné prostory dvora poskytující ukryt v zeleni před ruchem velkoměsta jakoby vůbec nebyly přímo v centru Prahy.

Zdroje:

Archiweb.cz
Soffa.cz
Sothebysrealty.cz
Ruckl.com
Konsepti.com
Bomma.cz
440audio.eu
Modernista.cz
Designblok.cz